טיולי ג'יפים

אלות בנגב - נחל יתר
press to zoom
1/6

אחת הדרכים לראות הרבה בפחות זמן, להגיע למקומות קסומים שהטבע בהם עדיין לא "מופרע" לחלוטין, היא להתקדם לתוך השטח ברכב רב-מינוע { 4X4}. והעובדה שאפי מוביל איתו אנשים נוספים, אינה בהכרח סותרת את המושג "טבע לא מופרע", למרות ההגעה לתוכו בכלי רכב ממונעים. אפי מקפיד על נסיעה על דרכים מסומנות ; כללי חניה ברורים במקומות אפשריים ; קטעי נהיגה טכניים ומאתגרים, אבל בלי השתוללות, הריסת תוואי קרקע ויצירת חדשים ; נהיגת-שטח רגועה, תוך שימת לב קפדנית למה שקורה בשטח {בעלי חיים במרעה, בתנועה או בעמדות תצפית והמתנה לטרף או מזון}.

מים לים דרומי - שמורת פורה.jpg
נגב מערבי.jpg

אהבתו של אפי לטבע והיכרותו עם השטח מעל 40 שנה, בשילוב עם הכשרה מקצועית של נהיגה והובלת טיולי ג'יפים {בי"ס לתיירות אתגרית במכללת וינגייט} ונסיון רב בתחום, מאפשרים לו להעניק חוויית שטח המספקת ידע רב ומפגשים איכותיים עם הטבע ותופעותיו, בלי להזניח את חוויית נהיגת השטח.

מצורפת כאן דוגמא לקבוצה {אמנם סגורה, אבל יכולה להוות השראה...}

המטיילת עם אפי מזה זמן רב.

קבוצת "טיולים-ג'יפים 2001"

זוהי קבוצת ג'יפאים סגורה { מונה כל מני רכבי שטח, טנדרים ורכבים מתוצרים שונים} המבוססת על זוגות מבוגרים בעיקר ממושבי עמק חפר. אפי הצטרף לקבוצה ב-2005 , ומאז הוא מוביל ומדריך את הקבוצה {8-12 כלי רכב} כבר השנה ה-13 ברציפות, על פי כמה עקרונות :

1. טיול בשבת ראשונה של כל חודש. מי שיכול - בא. הקבוצה עברה כבר מעל 100 ימי טיול!!

2. מתקיימים 2-3 סופ"שים בשנה, של יומיים, עם לינה באכסנייה/ארוח בקיבוצים ומושבים.

3. לא חוזרים על אותו מסלול, כבר מעל 10 שנים, בארצנו ה"קטנטונת", וזה מצליח!!!

4. פעם בשנה, מקיימים טיול "אבות ובנים" {וגם אחים, חתנים וכו'} במסלול של 3 ימים על פי "נושא מוביל", למשל - בעקבות מבצע עובדה לאילת... ; מסע ג'יפים מים לים {תיכון - כנרת וגם תיכון - ים המלח } ועוד.

חניון לילה - מכתש קטן.jpg

לפרטים נוספים על טיולי הג'יפים עם אפי צרו איתנו קשר:

אפי כסיף - שדה ראיה

מייל: efikasif52@gmail.com

טלפון: 053-7620739

Thanks! Message sent.

אבות ובנים - מסע מס' 8

בעקבות קו צינור אילת-אשקלון {קצאא}

3-5.3.2022

חזרתי ממסע רכבי שטח "על" קו צינור הנפט אילת-אשקלון {כיום- קו צינור אירופה-אסיה} בימים חמישי- שבת, 3-5.3.2022 . כבכל שנה, אנחנו {חבורת הג'יפאים שלנו, המטיילת כל השנה שבת בחודש} יוצאים לטיול "גברים" - אבות, בנים, חתנים ועוד אנשים הקרובים אלינו. הפעם כללה הדבוקה המכובדת 11 רכבי-שטח עם 28 אנשים.

המסלול שתוכנן בעקבות הצינור מאילת לאשקלון כלל גם כמה "דילוגי כביש" , אבל בגדול היו לא מעט קטעי שטח, על תוואי הצינור ובסביבה הקרובה לו.

 

ביום הראשון יצאנו מאילת והגענו עד חניון הלילה של נחל ציחור,סמוך לכביש 40.

ביום השני חצינו את מכתש רמון דרך פירצת סהרונים במזרח ומעלה נוח בצפון- מערב . משם המשכנו דרך בקעת אבו - טריפה, נחל צין ועד שדה בוקר. הלינה היתה בחניון הרועה.

ביום השלישי, נסענו ממשאבי שדה, חצינו את חולות נחל סכר ולאורך נחל הבשור, עד עין הבשור. משם דילגנו למתקן קצאא באשקלון וסיכמנו את המסע.

חבורת האנשים הנהדרים שהשתתפו היא הגורם המרכזי להצלחת המבצע הזה ולהנאה המושלמת מהדרך, מהחברותא ומהחוויה בכלל.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

טיול ג'יפים במזרח הגליל התחתון

שבת 5.12.2020

אתמול, שבת 5.12, למרות תחזית לגשמים לפרקים בצפון, יצאנו בהרכב מלא של 10 רכבי שטח לטיול במזרח הגליל התחתון. ארוחת בוקר בשטח {גן חלם לייד מולדת} , נחל יששכר עד כביש 90 , עליה לכוכב הירדן וירידה לנחל תבור. איתו נסענו עד כפר קיש, עם הפסקה לארוחת צהריים בסמוך לתל רכש.

היה יום נהדר , עם שמש רוב הזמן ונופים ירוקים של נביטות ולבלוב אחרי גשמי נובמבר.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

בעיקבות "מבצע עובדה" לכיבוש אילת 1949

חמישי-ראשון 29.10-1.11.2020

בחודש מרץ 1949, במקביל לחתימת הסכמי שביתת הנשק עם ירדן ומצרים, הוחלט ע"י ההנהגה לקבוע עובדה בשטח ולקיים נכחות בראש מפרץ אילת {על פי תכנית חלוקת שטחי ארץ ישראל בין מדינת ישראל והשכנות ממערב וממזרח.

לדרך יצאו 2 חטיבות- גולני ,דרך הערבה וחטיבת הנגב , בדרך לא דרך, במרכז הנגב , בתוואי שטח לא פשוטים. שתי החטיבות עמדו במשימה {כשחט' הנגב מקדימה במספר שעות את גולני} ו"הגישו" את אום-רשרש , היא אילת , למדינה הצעירה ובכך פתחו תוואי ימי נוסף עם פוטנציאל כלכלי אדיר .

בשנים האחרונות , החל מ- 2002 , נסעתי על תוואי חטיבת הנגב, ברכבי שטח , בדרכים לא דרכים , כבר מספר פעמים.

בשבוע שעבר, ביזמת ידיד בשם צביקה לינדר, ואחרי הכנות מדוקדקות, יצאנו לדרך , בצוות מצומצם ואיכותי {כולל 2 קצינות חינוך ביומיים הראשונים}. 3 ג'יפים, 4 גברים ו-2 נשים, נסענו בעיקבות חטיבת הנגב, מקבוץ צאלים ועד אילת. יצאנו ביום ד 28.10 , תוך שאנו לנים בחניונים בשטח, עם גיבוי מינהלתי של צוות נהדר של הראל ממצפה רמון.

יצאנו מאילת ביום ראשון, 1.11 בצהריים, אחרי טקס הנפת דגל הדיו והקראת המברק ממפקדי חטיבת הנגב וחטיבת גולני.

נופים מדהימים ופראיים, אוירה מצויינת ומסע שעבר ללא תקלות.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

טיול ג'יפים לנחל רביבים עליון לאור ירח

שישי-שבת  7-8.8.2020

כנראה שלאור הירח {מלא, 90% , 85% , מה זה משנה ...} יש קסם מיוחד עלינו, בני האדם. וכמו שהבטחתי, התארגנו, גם ברכב , ויצאנו ביום שישי האחרון לנסיעת שטח לאור ירח "כמעט מלא" ובחלק מהזמן גם "מעונן". אבח היה ירח טוב.... 9 רכבי שטח, עם קבוצה וותיקה של "גיפים 2001 " ואם כבר, אז בילוי שלם: ארוחת ערב שבת בחניון הרועה, כניסה לשטח למסלול חוצה-הר-רחמה מדרום לירוחם ועד לאיזור משאבי שדה, דרך נחל רביבים וחמוקי רביבים. סיום לפנות בוקר ב"נמנום שטח" לייד צומת משאבים , ארוחת בוקר בלימן לייד כביש משאבי שדה- ב"ש , ויאללה -הביתה. הגענו לפנה"צ, עייפים אבל מבסוטים חלאס.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

טיול ג'יפים לצפון רמת הגולן:

מיער מרום גולן- תל יוסיפון

שבת  4.7.2020

חבורת הג'יפאים שלנו יצאה לטיול בצפון רמת הגולן, בשבת 4.7.2020 .

כמעט הרכב מלא {9 רכבי שטח}.  

התחלנו את הירידה לשטח ביער מרום גולן, עם פריסת בוצר חביבה. משם, המשכנו במורד קילוח בנטל , לעבר מאגר אורטל, בריכת אל בג'ה :שמורה נהדרת עם מעיין, זרמי מים רגועים  ו ה מ ו ן  ציפורים באחו הרטוב. משם, לאחר חציית הכביש בכניסה לאורטל, "משכנו" לפסגת תל יוסיפון עם תצפית 360 מעלות על צפון-מרכז רמת הגולן.

את הטיול סיימנו מאחורי המסגד של הכפר הנטוש חושניה , בארוחת צהריים מאוחרת .

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

טיול ג'יפים – אבות ובנים- הילוך שישי – 2020 

press to zoom
1/8

לאחר התלבטויות ושינויים {בעיקר לאור מיגבלות הקורונה} יצאנו לדרך, אבות-בנים-חתנים וחברים טובים, לטיול השנתי שלנו.

יצאו לנגב 12 רכבי שטח + אופנוע שטח אחד {של ניר דהן, אחד הבנים,שקיבל "אישור חריג" ללוויין אותנו}  . סה"כ כ- 30 איש.

הגענו ביום חמישי , 11.6 , לחניון תל – ערד {כמובן שתואם מראש} , שם פרסנו א. ערב חגיגית , הקמנו אוהלים והתארגנו למנוחת הלילה לקראת 2 ימי נסיעת שטח השונים בתכלית השינוי אחד מהשני.

יום שישי- 12.6- נסיעת טרשים באיזור ראש זוהר, נחל חימר, נחל דימונה, עד לעיר דימונה. משם, נסיעה מינהלתית עד חורשת אשלים. א. ערב, לינה .

יום שבת – כניסה לכוון צפון-מערב , לדיונות של חולות שונרה  ועגור/חלוצה, "דקירה" בחורבת רחובות בנגב ומשם , לדיונה הגדולה ויציאה נווה ולישובי חבל שלום.

אחרי א. צהריים מאוחרת, נפרדנו ומצפים בקוצר רוח לטיול "אבות-בנים" של תשפ"א.

גיפים דרום אדום 1
press to zoom
1/3

טיול ג'יפים ממזרח למערב על גדת נחל גרר
וגם דרום אדום

ביום שבת, ה-7.3.2020 , יצאה חבורת הג'יפאים שלנו דרומה.

אחרי יום שישי גשום מאד, נכנסנו עם כוונה נחושה , למרות קצת חששות, למישורי הלס הבוציים והחלקלקים של הנגב המערבי, על גדתו של נחל גרר.

הכניסה באיזור קיבוץ שובל-רהט, מערבה, כשלפנינו 3 נקודות עניין :

המזרחית ביותר- תל שרע . ציקלג המקראית.

המערבית יותר – תל הרור ביער שרשרת , סמוך לנתיבות.

והמערבית ביותר- יער בארי , לא הרחק מחיבור נחל גרר לנחל הבשור.

היה בוץ, אבל גם הרבה ירוק של שדות חקלאיים והרבה צבעי פריחה .

האדום של הדרום כבר בסיומו, אבל בדרך חלפנו על פני לא מעט "שטיחי" פריחה אדומה.

העבודה העיקרית היתה עם החזרה, לשטוף את כל הלס הדביק מכלי הרכב, אבל החוויה של טיול  מהנה עם חבורה מופלאה ונעימה- היתה בהחלט שווה את זה.

טיול ג'יפים לתבור – שבת 2.11.19

press to zoom
1/5

קבוצת הג'יפאים שלנו יצאה לשטח בשבת האחרונה.

מכיוון שאישרו את הגעתם רק 4 כלי רכב , החלטנו לצאת לטיול נינוח ולא רחוק.

ונראה לנו שבאופן די מובן, נחבר 2 ארועים החלים בנובמבר :

1. ננסה לאתר וליהנות מפריחת חלמוניות על מדרונות הר תבור.

2. נהנה מנופי הגליל התחתון, לאור ארוע ה"השתנות" של ישו שחל , על פי המסורת הנוצרית בנובמבר, בין נצרת-הר הקפיצה להר תבור.

אז חלמוניות, חיפשנו. באמת... בכל נקודה שמסומנת במפות הדרך ובכל מקום שזכרתי ש"פעם ראיתי שם חלמוניות".... ו ל א   מ צ א נ ו  .  

אז כדי לא להתאכזב מדי, השתכנענו שזה "מוקדם מדי" ואולי בשבועיים הקרובים, כן יצוצו מהאדמה הפרחים המרהיבים הללו.

ובנושא הנופים וההשתנות - רק לראות, לפתח תאבון ולנסוע לאיזור מקסים זה.

טיול ג'יפים - טיול אבות ובנים 2019

פעם בשנה, יוצאת קבוצת הג'יפאים של אפי ל"טיול אבות ובנים".

האבות מקבוצת הג'יפאים הרגילה, מוסיפים משתתפים-בנים, אחים, חתנים וחברים קרובים למסע-ג'יפים בן יומיים וחצי , "חוצה ארץ" וסביב נושא מוביל. הפעם, יצאנו בעיקבות "פסגות בצפון הארץ".

התכנסנו, 14 רכבי שטח שונים, עמוסי ציוד , בחניון עין זיוון בצפון רמת הגולן, ביום חמישי 30.5.2019 בערב, להתארגנות, א. ערב ותדריך. 

למחרת, יום שישי 31.5 , מכיוון שלא אושרה לנו עליה לשיא החרמון הנמצא בידינו, נסענו להר ורדה {תצפית לחרמון ולשטח הסורי} ולאחר מכן למסלול על החרמון-מבריכת מאן ועד נווה אטיב. ירדנו מנהלתית לנחל דישון תחתון, עלינו איתו לכוון ברעם וירדנו בקטע של נחל צבעון. הלינה בערב זה היתה בחניון חר' חומימה על הר מירון.

ביום שבת 1.6 בבוקר, עלינו לחניון הפסגה בהר מירון, ירדנו דרך פאתי בית ג'אן לכוון בקעת בית הכרם ואחרי נסיעה מנהלתית קצרה מאד, עלינו מנחל צלמון להר כמון- פסגת הגליל התחתון. אחרי נסיעה מנהלתית נוספת, עלינו, על דרך נוף כרמל, משער הכרמל לעוספיה ולאיזור רום כרמל. נסיעות שטח לא קשות, נסיעות מנהלתיות לא מעטות {קשה לשמור על נסיעות שטח בצפון הארץ} אבל ה מ ו ן  הווי, גיבוש , אוכל טוב ואוירה נהדרת.

 

הנה מה שרשמו 2 מהבנים כמשוב :

"בהחלט. לא מובן מאילו לארגן טיול כזה וזה גם בלי שיתוף הדורות השונים.

אני חושב שהצלחתם להרים מסורת יוצאת דופן והחיבור בין האנשים רק הולך ומתחזק משנה לשנה.  השילוב בין טיול 4*4, השהיה המגבשת וההוואי המשותף יחד עם הכרת הארץ- היסטורית וגאוגרפית הוא פשוט שילוב נהדר ומוצלח"
סער

 

"לאפי - נותר לי רק ללקק את האצבעות ממה שכתבתי שנה שעברה.

אתה האיש שמוכיח שכיף לא חייב לבוא על חשבון תוכן והעשרה!!!!!"

אבינעם

press to zoom
1/6

טיול ג'יפים בדרום

בימים ו-שבת , 1-2.3.19 יצאנו , חבורת הג'יפאים של עמק חפר, לסופ"ש בדרום.

טיילנו בנחל בוקר והר בוקר  ולמחרת, אחרי לינה באנ"א מצפה רמון וארוחת ערב במסעדת "צוקים", ירדנו לגב ילק ולמכתש רמון: מפער קטום, נחל גוונים,מעלה דקלים ונחל ארדון.

מוזמנים לצפות!

לפרטים נוספים ולהרשמה לטיולים הבאים עם אפי צרו איתנו קשר:

אפי כסיף - שדה ראיה

מייל: efikasif52@gmail.com

טלפון: 053-7620739

Thanks! Message sent.