top of page

טיולי ג'יפים

אלות בנגב - נחל יתר
press to zoom
1/6

אחת הדרכים לראות הרבה בפחות זמן, להגיע למקומות קסומים שהטבע בהם עדיין לא "מופרע" לחלוטין, היא להתקדם לתוך השטח ברכב רב-מינוע { 4X4}. והעובדה שאפי מוביל איתו אנשים נוספים, אינה בהכרח סותרת את המושג "טבע לא מופרע", למרות ההגעה לתוכו בכלי רכב ממונעים. אפי מקפיד על נסיעה על דרכים מסומנות ; כללי חניה ברורים במקומות אפשריים ; קטעי נהיגה טכניים ומאתגרים, אבל בלי השתוללות, הריסת תוואי קרקע ויצירת חדשים ; נהיגת-שטח רגועה, תוך שימת לב קפדנית למה שקורה בשטח {בעלי חיים במרעה, בתנועה או בעמדות תצפית והמתנה לטרף או מזון}.

מים לים דרומי - שמורת פורה.jpg
נגב מערבי.jpg

אהבתו של אפי לטבע והיכרותו עם השטח מעל 40 שנה, בשילוב עם הכשרה מקצועית של נהיגה והובלת טיולי ג'יפים {בי"ס לתיירות אתגרית במכללת וינגייט} ונסיון רב בתחום, מאפשרים לו להעניק חוויית שטח המספקת ידע רב ומפגשים איכותיים עם הטבע ותופעותיו, בלי להזניח את חוויית נהיגת השטח.

מצורפת כאן דוגמא לקבוצה {אמנם סגורה, אבל יכולה להוות השראה...}

המטיילת עם אפי מזה זמן רב.

קבוצת "טיולים-ג'יפים 2001"

זוהי קבוצת ג'יפאים סגורה { מונה כל מני רכבי שטח, טנדרים ורכבים מתוצרים שונים} המבוססת על זוגות מבוגרים בעיקר ממושבי עמק חפר. אפי הצטרף לקבוצה ב-2005 , ומאז הוא מוביל ומדריך את הקבוצה {8-12 כלי רכב} כבר השנה ה-13 ברציפות, על פי כמה עקרונות :

1. טיול בשבת ראשונה של כל חודש. מי שיכול - בא. הקבוצה עברה כבר מעל 100 ימי טיול!!

2. מתקיימים 2-3 סופ"שים בשנה, של יומיים, עם לינה באכסנייה/ארוח בקיבוצים ומושבים.

3. לא חוזרים על אותו מסלול, כבר מעל 10 שנים, בארצנו ה"קטנטונת", וזה מצליח!!!

4. פעם בשנה, מקיימים טיול "אבות ובנים" {וגם אחים, חתנים וכו'} במסלול של 3 ימים על פי "נושא מוביל", למשל - בעקבות מבצע עובדה לאילת... ; מסע ג'יפים מים לים {תיכון - כנרת וגם תיכון - ים המלח } ועוד.

חניון לילה - מכתש קטן.jpg

לפרטים נוספים על טיולי הג'יפים עם אפי צרו איתנו קשר:

אפי כסיף - שדה ראיה

מייל: efikasif52@gmail.com

טלפון: 053-7620739

Thanks! Message sent.

אבות ובנים - מסע מס' 8

בעקבות קו צינור אילת-אשקלון {קצאא}

3-5.3.2022

חזרתי ממסע רכבי שטח "על" קו צינור הנפט אילת-אשקלון {כיום- קו צינור אירופה-אסיה} בימים חמישי- שבת, 3-5.3.2022 . כבכל שנה, אנחנו {חבורת הג'יפאים שלנו, המטיילת כל השנה שבת בחודש} יוצאים לטיול "גברים" - אבות, בנים, חתנים ועוד אנשים הקרובים אלינו. הפעם כללה הדבוקה המכובדת 11 רכבי-שטח עם 28 אנשים.

המסלול שתוכנן בעקבות הצינור מאילת לאשקלון כלל גם כמה "דילוגי כביש" , אבל בגדול היו לא מעט קטעי שטח, על תוואי הצינור ובסביבה הקרובה לו.

 

ביום הראשון יצאנו מאילת והגענו עד חניון הלילה של נחל ציחור,סמוך לכביש 40.

ביום השני חצינו את מכתש רמון דרך פירצת סהרונים במזרח ומעלה נוח בצפון- מערב . משם המשכנו דרך בקעת אבו - טריפה, נחל צין ועד שדה בוקר. הלינה היתה בחניון הרועה.

ביום השלישי, נסענו ממשאבי שדה, חצינו את חולות נחל סכר ולאורך נחל הבשור, עד עין הבשור. משם דילגנו למתקן קצאא באשקלון וסיכמנו את המסע.

חבורת האנשים הנהדרים שהשתתפו היא הגורם המרכזי להצלחת המבצע הזה ולהנאה המושלמת מהדרך, מהחברותא ומהחוויה בכלל.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

טיול ג'יפים במזרח הגליל התחתון

שבת 5.12.2020

אתמול, שבת 5.12, למרות תחזית לגשמים לפרקים בצפון, יצאנו בהרכב מלא של 10 רכבי שטח לטיול במזרח הגליל התחתון. ארוחת בוקר בשטח {גן חלם לייד מולדת} , נחל יששכר עד כביש 90 , עליה לכוכב הירדן וירידה לנחל תבור. איתו נסענו עד כפר קיש, עם הפסקה לארוחת צהריים בסמוך לתל רכש.

היה יום נהדר , עם שמש רוב הזמן ונופים ירוקים של נביטות ולבלוב אחרי גשמי נובמבר.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

בעיקבות "מבצע עובדה" לכיבוש אילת 1949

חמישי-ראשון 29.10-1.11.2020

בחודש מרץ 1949, במקביל לחתימת הסכמי שביתת הנשק עם ירדן ומצרים, הוחלט ע"י ההנהגה לקבוע עובדה בשטח ולקיים נכחות בראש מפרץ אילת {על פי תכנית חלוקת שטחי ארץ ישראל בין מדינת ישראל והשכנות ממערב וממזרח.

לדרך יצאו 2 חטיבות- גולני ,דרך הערבה וחטיבת הנגב , בדרך לא דרך, במרכז הנגב , בתוואי שטח לא פשוטים. שתי החטיבות עמדו במשימה {כשחט' הנגב מקדימה במספר שעות את גולני} ו"הגישו" את אום-רשרש , היא אילת , למדינה הצעירה ובכך פתחו תוואי ימי נוסף עם פוטנציאל כלכלי אדיר .

בשנים האחרונות , החל מ- 2002 , נסעתי על תוואי חטיבת הנגב, ברכבי שטח , בדרכים לא דרכים , כבר מספר פעמים.

בשבוע שעבר, ביזמת ידיד בשם צביקה לינדר, ואחרי הכנות מדוקדקות, יצאנו לדרך , בצוות מצומצם ואיכותי {כולל 2 קצינות חינוך ביומיים הראשונים}. 3 ג'יפים, 4 גברים ו-2 נשים, נסענו בעיקבות חטיבת הנגב, מקבוץ צאלים ועד אילת. יצאנו ביום ד 28.10 , תוך שאנו לנים בחניונים בשטח, עם גיבוי מינהלתי של צוות נהדר של הראל ממצפה רמון.

יצאנו מאילת ביום ראשון, 1.11 בצהריים, אחרי טקס הנפת דגל הדיו והקראת המברק ממפקדי חטיבת הנגב וחטיבת גולני.

נופים מדהימים ופראיים, אוירה מצויינת ומסע שעבר ללא תקלות.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

טיול ג'יפים לנחל רביבים עליון לאור ירח

שישי-שבת  7-8.8.2020

כנראה שלאור הירח {מלא, 90% , 85% , מה זה משנה ...} יש קסם מיוחד עלינו, בני האדם. וכמו שהבטחתי, התארגנו, גם ברכב , ויצאנו ביום שישי האחרון לנסיעת שטח לאור ירח "כמעט מלא" ובחלק מהזמן גם "מעונן". אבח היה ירח טוב.... 9 רכבי שטח, עם קבוצה וותיקה של "גיפים 2001 " ואם כבר, אז בילוי שלם: ארוחת ערב שבת בחניון הרועה, כניסה לשטח למסלול חוצה-הר-רחמה מדרום לירוחם ועד לאיזור משאבי שדה, דרך נחל רביבים וחמוקי רביבים. סיום לפנות בוקר ב"נמנום שטח" לייד צומת משאבים , ארוחת בוקר בלימן לייד כביש משאבי שדה- ב"ש , ויאללה -הביתה. הגענו לפנה"צ, עייפים אבל מבסוטים חלאס.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול: