top of page

טיולי ג'יפים

אחת הדרכים לראות הרבה בפחות זמן, להגיע למקומות קסומים שהטבע בהם עדיין לא "מופרע" לחלוטין, היא להתקדם לתוך השטח ברכב רב-מינוע { 4X4}. והעובדה שאפי מוביל איתו אנשים נוספים, אינה בהכרח סותרת את המושג "טבע לא מופרע", למרות ההגעה לתוכו בכלי רכב ממונעים. אפי מקפיד על נסיעה על דרכים מסומנות ; כללי חניה ברורים במקומות אפשריים ; קטעי נהיגה טכניים ומאתגרים, אבל בלי השתוללות, הריסת תוואי קרקע ויצירת חדשים ; נהיגת-שטח רגועה, תוך שימת לב קפדנית למה שקורה בשטח {בעלי חיים במרעה, בתנועה או בעמדות תצפית והמתנה לטרף או מזון}.

מים לים דרומי - שמורת פורה.jpg
נגב מערבי.jpg

אהבתו של אפי לטבע והיכרותו עם השטח מעל 40 שנה, בשילוב עם הכשרה מקצועית של נהיגה והובלת טיולי ג'יפים {בי"ס לתיירות אתגרית במכללת וינגייט} ונסיון רב בתחום, מאפשרים לו להעניק חוויית שטח המספקת ידע רב ומפגשים איכותיים עם הטבע ותופעותיו, בלי להזניח את חוויית נהיגת השטח.

מצורפת כאן דוגמא לקבוצה {אמנם סגורה, אבל יכולה להוות השראה...}

המטיילת עם אפי מזה זמן רב.

קבוצת "טיולים-ג'יפים 2001"

זוהי קבוצת ג'יפאים סגורה { מונה כל מני רכבי שטח, טנדרים ורכבים מתוצרים שונים} המבוססת על זוגות מבוגרים בעיקר ממושבי עמק חפר. אפי הצטרף לקבוצה ב-2005 , ומאז הוא מוביל ומדריך את הקבוצה {8-12 כלי רכב} כבר השנה ה-13 ברציפות, על פי כמה עקרונות :

1. טיול בשבת ראשונה של כל חודש. מי שיכול - בא. הקבוצה עברה כבר מעל 100 ימי טיול!!

2. מתקיימים 2-3 סופ"שים בשנה, של יומיים, עם לינה באכסנייה/ארוח בקיבוצים ומושבים.

3. לא חוזרים על אותו מסלול, כבר מעל 10 שנים, בארצנו ה"קטנטונת", וזה מצליח!!!

4. פעם בשנה, מקיימים טיול "אבות ובנים" {וגם אחים, חתנים וכו'} במסלול של 3 ימים על פי "נושא מוביל", למשל - בעקבות מבצע עובדה לאילת... ; מסע ג'יפים מים לים {תיכון - כנרת וגם תיכון - ים המלח } ועוד.

חניון לילה - מכתש קטן.jpg

לפרטים נוספים על טיולי הג'יפים עם אפי צרו איתנו קשר:

אפי כסיף - שדה ראיה

מייל: efikasif52@gmail.com

טלפון: 053-7620739

Thanks! Message sent.

טיול ג'יפים  לשקיעת השמש וזריחת הירח

1.9.2023

ביום שישי , 1.9.2023 , בשעות אחר הצהריים, יצאנו אל עבר השוליים המערביים של הכרמל. טיפסנו בכביש מפתחת אורן מזרחה ופנינו לכביש לכוון מלון יערות הכרמל. מייד לאחר כמה מאות מטרים, פנינו מערבה אל מצפה הסיירים והתמקמנו שם לצפות בשקיעה.  מולנו נפרשו ישובי חוף הכרמל באיזור עתלית, צפונה ראינו את האוניברסיטה ורום כרמל, ולכוון דרום- את שרשרת הישובים כפר חוד, ניר עציון  וקצת מימין אורד.

את הזמן עד ל"צלילת" השמש לים ניצלנו להיכרות עם הכרמל התיכון , "נשמנו" את הנוף ונהנינו משקיעה יפה בלווי יין ונישנושים.

משם נסענו לחניון האגם , עלינו בציר האספלט לכוון חוות וולפסון ופנינו להר ערקן. שם, ברחבה על שוליו, אכלנו ביחד את ארוחת ערב – שבת כשאנו צופים בשלל אורות הישובים שלמרגלותינו, לכוון מערב.

המשכנו את המסלול על דרכי העפר הלבנות והברורות , לאורו של ירח טוב, דרך הר שוקף , חורבת רקית ועד ניר עציון.

חבורה נהדרת של ג'יפאים/יות, מגובשת ועליזה.

תודה רבה

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

בג'יפים וברגל לגליל העליון

 4-6.05.2023

ב-4-6.5.2023 , יצאנו לטיול בג'יפים וברגל לגליל העליון.

גמלי, ה"מתעד הרשמי" שלנו, צרף קליפ ביו-טיוב ורשם :

"שלום לכולם

כדי להשלים את ארוחת השאריות... מצורף הקישור לקליפ שמסכם את הטיול המהנה בסוף השבוע שעבר. מקווה שיעזור לכם לשחזר את שלל המקומות שביקרנו/נסענו/טבלנו במים (המכוניות) נשרטנו (גם כן, המכוניות), וגם שרפנו שומן (על הגריל...). בקיצור הייתה הנאה צרופה. תהנו מהתמונות הדוממות ואלה שבתנועה. עדיף במסך גדול.

להתראות

גמלי"

מוזמנים לצפות גם בסרטון של גמלי מהטיול:

אבות ובנים - מסע מס' 9

מאצבע הגליל למישר בנגב

23-25.3.2023

ושוב יצאנו לדרך.....

כבכל שנה , מתארגנים הג'יפאים שלנו, עם בנים/חתנים/חברי משפחה, למסע ארוך "חוצה חבלי ארץ". והשנה, יצאנו למסע המדלג בין כבישי המזרח לשטחים הגובלים בבקע הירדן הגדול, מצפון לדרום.

הדגש היה על תוואי חציה של הגבול הטבעי הענק הזה, כולל ביצורים ומיצדים השומרים על דרכי הרוחב החוצות אותו.

יום חמישי 23.3.2023:

יצאנו ממצודת הונין לייד מרגליות, על דרך נוף רכס רמים, דרומה. ירדנו לסיור רגלי קצר בסדקי יפתח ולאחר מכן, חלפנו בבקעת קדש ומצודת ישע. משם, בנסיעה דרומה , לכוכב הירדן ומשם בציר חוצה מזרח הגליל התחתון ונחל יששכר, לרמת צבאים.  לאחר דילוג על כביש 90 דרומה {כולל תצפית וביקור באנדרטת חט' הבקעה}, התארגנו ללינה בתוך תחומי מושב פצאל.

יום שישי – 24.3.2023:

לאחר נסיעה ארוכה עד מצוקי דרגות, פנינו לנתיב חוצה מדבר יהודה : חציית נחל תקוע, דרומה דרך מצודת המדבר של רוג'ום א-נאקה ועד לישוב כרמל. נסיעה דרך מיצד תמר  ועל כביש 90 דרומה כשמשיקולי "קיצור זמן בשבת" דילגנו עד לחניון לילה בשטח באזור עין חצבה {נחל צין} .

שבת  25.3.2023:

לאחר נסיעה קצרה דרומה על כביש 90, נכנסנו דרך מואה ולאחר קטע קצר על ציר המעיינות דרומה, נכנסנו לנחל עשוש, איתו "זרמנו" עד למישר ולמפגש עם כביש 40. ומשם - הביתה ,צפונה.

אבות ובנים - מסע מס' 8

בעקבות קו צינור אילת-אשקלון {קצאא}

3-5.3.2022

חזרתי ממסע רכבי שטח "על" קו צינור הנפט אילת-אשקלון {כיום- קו צינור אירופה-אסיה} בימים חמישי- שבת, 3-5.3.2022 . כבכל שנה, אנחנו {חבורת הג'יפאים שלנו, המטיילת כל השנה שבת בחודש} יוצאים לטיול "גברים" - אבות, בנים, חתנים ועוד אנשים הקרובים אלינו. הפעם כללה הדבוקה המכובדת 11 רכבי-שטח עם 28 אנשים.

המסלול שתוכנן בעקבות הצינור מאילת לאשקלון כלל גם כמה "דילוגי כביש" , אבל בגדול היו לא מעט קטעי שטח, על תוואי הצינור ובסביבה הקרובה לו.

 

ביום הראשון יצאנו מאילת והגענו עד חניון הלילה של נחל ציחור,סמוך לכביש 40.

ביום השני חצינו את מכתש רמון דרך פירצת סהרונים במזרח ומעלה נוח בצפון- מערב . משם המשכנו דרך בקעת אבו - טריפה, נחל צין ועד שדה בוקר. הלינה היתה בחניון הרועה.

ביום השלישי, נסענו ממשאבי שדה, חצינו את חולות נחל סכר ולאורך נחל הבשור, עד עין הבשור. משם דילגנו למתקן קצאא באשקלון וסיכמנו את המסע.

חבורת האנשים הנהדרים שהשתתפו היא הגורם המרכזי להצלחת המבצע הזה ולהנאה המושלמת מהדרך, מהחברותא ומהחוויה בכלל.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול: