top of page
נחל יתר- חלון לאלה שכנה.jpg

קבוצת מטיילים עם אפי

קבוצת שביל ישראל - שפלת יהודה.jpg

המסלולים ברמת קושי משתנה, אך לא ברמת "אקסטרים".

הטיולים מתקיימים בעיקר בשבתות, אבל יש גם בחולי-מועד ובאמצע השבוע.

ישנה הסעה מאורגנת ברוב המוחלט של הטיולים.

לתכנית 'מטיילים עם אפי' שנת תשפ"ד (2023-2024) לחצו כאן

לצפייה בטיולי השנים הקודמות לחצו כאן

נחל יתר- חלון לאלה שכנה.jpg

לפרטים נוספים ולהרשמה צרו איתנו קשר:

אפי כסיף - שדה ראיה

מייל: efikasif52@gmail.com

טלפון: 053-7620739

Thanks! Message sent.

מטיילי שביל ישראל.png

תודה ממטיילי שביל ישראל...

טיולים עם אפי של שנת 2024

טיול לנחל עמוד
יום שבת 18.5.2024

בשבת 18.5, יצאנו 25 מטיילים מקבוצת "מטיילים עם אפי" לטיול בנחל עמוד, למרגלות העיר צפת. החלטתי להוביל , לפחות בחלק מהמסלול, בתוואי פחות מטוייל : ירידה מעין כובס , דרך שייח קוויס, ובירידה תלולה לערוץ נחל עמוד.  נופי גליל מדהימים מראש המעלה וירידה קצת יותר מאתגרת. פנינו צפונה, במעלה הנחל, כשאנו הולכים בשביל שנראה כאילו מזמן לא הלכו בו {ואפילו חזיר בר היה מופתע לפגוש אותנו !!}. השביל עובר בחורש מפותח, וליד שרידי טחנות קמח , שבאחת מהן אף ביקרנו , ובין עצי פרי שסיפקרו לחברי/ות הקבוצה תותים עסיסיים באחת ההפסקות. היעד היה – בריכות שכווי שהבטיחו הפסקת התרעננות וטבילה במים הקרירים והנקיים של הנחל.  את דרכנו המשכנו במקביל למים שניגנו לנו פיפוכי זרימה ומפלים קטנים, בחורש מפותח ומרשים. הזמן לא דחק בנו והטיול עבר בנחת, באוירה נהדרת וחברותא חביבה.  עלינו בשביל מעין יקים לחניון נחל עמוד וסיימנו את הטיול בשתייה צוננת וארטיקים משיבי נפש. כך שלמרות קצת חששות ממזג אויר חם ומאוירה חמה מסיבה בטחונית, הכל עבר בשלווה ורוגע. תודה לקבוצה המופלאה.

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

טיול לשפלה- מתל גזר עד מצפה הראל
יום שבת 13.4.2024

מצורף הקישור לקליפ שמסכם את הטיול האחרון לתל גזר, שפלת יהודה ומצפה הראל. מסלול ארוך ומגוון, עשיר בפריחות, שבילים בסבך, ונופי המרחבים של שפילת יהודה בחילופי עונות. תודה לאפי על הבחירה המגוונת של מסלולי החורף והאביב. תודה לחבורת המטיילים על הבילוי המשותף. מאחל פסח של תקווה לחירותם של כל יקירינו שנמצאי במחשכי השבי, ולכולנו - בריאות, שלווה, רגיעה וביטחון. 

להתראות. 

גמלי

תוכלו לצפות בקליפ כאן:

טיול לכרמל- המוחרקה ונחל רקפת
יום שבת 16.3.2024

מצורף קישור לקליפ שמסכם את הטיול הקסום לכרמל ולנחל רקפת.

תודה לאפי על עוד מסלול ססגוני ומגוון ולתישבי שדאג לנו למזג אוויר מצוין. 

צפיה מהנה, סופ"ש נעים ורגוע ושבת שלום

גמלי

תוכלו לצפות בקליפ כאן:

טיול לנחל דומיה- נחל רחף עליון
יום שבת 17.2.2024

בשבת, 17.2 , יצאה קבוצתנו המורחבת {כ- 30 משתתפות/ים } לטיול באיזור ערד, על הגבול בין רכס כידוד לבקעת קנאים . מסלול על רמה הדרומית של מדבר יהודה.

התחלנו בשכ' הצפונית של העיר ערד, ממנה ירדנו לנחל חסד ומאגורת חסד. המשכנו על נחל דומיה, דרך בור דומיה ועלינו, תוך שאנו עוקפים את המפל בערוץ הנחל, עד לכביש ערד- מצדה מערב.  אחרי חציית הכביש , ירדנו על שביל אסף- שביל ישראל לנחל רחף עליון ומשם, במורד הנחל, דרך הקניון הנהדר שלו, ירדנו לבקעת קנאים וכפר הנוקדים.

מסלול של כ 13 ק"מ, עם סימני זרימות, מקווי מים וגבים {שאת חלקם נאלצנו לעקוף בקניון, מה שהוסיף לחוויה }, התחלת פריחות, כולל צבעוני "חלוץ", ונופים נהדרים.

החבורה התקדמה תוך עזרה הדדית, גילוי עניין ועם המון רוח טובה והנאה . תודה .

מוזמנים לצפות בתמונות מהטיול:

ומילות הסיכום של הטיול מפי גמלי:

"שלום לכולם

מצורף הקישור לקליפ של הטיול שערכנו בחסד, דומיה ובנחל רחף. המסלול, בסימן מאגרי מים למיניהם, אכן לא אכזב אחרי הגשמים. הגבים המלאים הכתיבו מעקפים מעניינים. בקיצור, טיול של כיף.

איחולים לסופ"ש רגוע ושקט. 

גמלי"

מוזמנים לצפות גם בסרטון של גמלי מהטיול:

טיול לנחל תחמס-שער תחמסון-גבי פרס
יום שבת 20.1.2024

בשבת חמימה , 20.1.24- הראשונה בשנת 2024, יצאה קבוצתנו המורחבת , כולל חיזוקים שזה עתה הצטרפו אלינו, לאיזור הגבול בין צפון-מזרח הנגב לדרום מדבר יהודה ודרום ים המלח. מסלול מדברי קלאסי, קצת שונה מהבנאלי , שקיבל כבר כמות של גשם ונעצר. זכינו מהיבש ומשרידי הרטיבות והליבלוב ; זכינו מנופים מגוונים בשלל צבעים וצורות. ובעיקר, זכינו מחבורת מטיילים נהדרת ומשובחת המורכבת מוותיקים וחדשים, שטיילה כאילו כולם כבר חברי קבוצה מגובשת. 

תודה לכולןם  ובעיקר לגמלי , על הקליפ היפה שהכין,כדרכו, לסיכום הטיול.

תוכלו לצפות בקליפ כאן:

לצפייה בפירוט תכנית 'מטיילים עם אפי' שנת תשפ"ד (2024) לחצו כאן

לפרטים נוספים ולהרשמה לטיולים הבאים עם אפי צרו איתנו קשר:

אפי כסיף - שדה ראיה

מייל: efikasif52@gmail.com

טלפון: 053-7620739

Thanks! Message sent.

קבוצת "מטיילים עם אפי" הוקמה בתשע"ח, לאחר פניה של קבוצת מטיילים אותה הוביל אפי על שביל ישראל {תשעא-תשעה} והיוו את "גרעין" הקבוצה. אליהם נוספו מטיילים מקרב חברים אישיים ועל בסיס "חבר מביא חבר".

הקבוצה מאופיינת ע"י מטיילים מבוגרים {לא משפחות וללא ילדים}, המעוניינת בהדרכות איכות הכוללות חיבור אדם לסביבתו ולמורשת ישראל. הטיולים נערכים בכל רחבי הארץ בהתאם לתוכנית השנתית שמפורטת כאן למטה.

מכתב תודה מטיילי שביל ישראל
טיולי השנים הקודמות
bottom of page